Az eredeti tervhez képest kicsit megkésve írok ugyan, de remélem azért még így is érdekes lesz. Emlékeztetőül annyit írnék, hogy összeállítottunk egy rövid kísérletet, ami demonstrálja, hogy mennyi mikroorganizmus van körülöttünk, pontosabban az irodám levegőjében.
A kísérlet összeállítását követően a második napon ellenőriztem először a csészéket. A kontrollon nem volt semmilyen változás (ld. előző bejegyzés), míg a másik csészén jól láthatóan beindult az élet.
Különböző gombák apró telepei láthatók a csészén. Köztük felfedezhetők a járomspórás gombák képviselői, ezek képezték a nagyobb, szétterülő telepeket; illetve a tömlősgombák a kompaktabb telepeikkel. A járomspórás gombák (Zygomycetes) nevüket az ivaros szaporodás során létrejövő zigospóra alakjáról kapták. A csoportot általánosan jellemzi, hogy a harántfalak hiánya miatt gombafonalaik sokmagvúak. A tömlősgombák (Ascomycetes) nevüket az ivaros szaporodás végén létrejövő aszkospórákat tartalmazó tömlő alakra emlékeztető aszkuszról kapták és az előző csoporttal ellentétben itt a gombafonalak harántfalakkal tagoltak, szeptáltak. Ezek a különbségek mikroszkóppal jól láthatók, legközelebb erről mellékelek képet.
Búcsúzóul mellékelem a képet a fent látható csészéről további három nap elteltével: